Novembrī lekcijas RSU lasīs viesprofesors no Izraēlas

8. novembrī no plkst. 14.00 līdz 17.00 Rīgas Stradiņa universitātes 1. auditorijā (Dzirciema ielā 16) prof. Aleksandrs Lerners (Alexander LernerErasmus+ programmas ietvaros lasīs vieslekcijas par bruņotu konfliktu izraisītu ekstremitāšu ievainojumu ārstēšanu, Sīrijas karā cietušo ārstēšanu Izraēlā un par ortopēdiskajām saslimšanām mākslā.

Aleksandrs Lerners ir Barilanas Universitātes Galilejas Medicīnas fakultātes profesors, Zivas Medicīnas centra Ortopēdijas departamenta vadītājs (Izraēla).

Prof. A. Lerners 1977. gadā absolvējis Vitebskas Medicīnas institūtu. No 1991. līdz 2010. gadam viņš strādājis Rambamas Medicīnas centrā, Haifā, Izraēlā, nodarbojies ar smagu, tajā skaitā bruņotu konfliktu izraisītu, ekstremitāšu traumu ārstēšanu un rekonstruktīvo ķirurģiju. No 2008. līdz 2010. gadam vadījis Kompleksās ortopēdijas dienestu Rambamas Medicīnas centrā.

Kopš 2010. gada prof. A. Lerners ir Zivas Medicīnas centra Ortopēdijas departamenta vadītājs, kopš 2013. gada Barilanas Universitātes Galilejas Medicīnas fakultātes klīniskais profesors. Viņš ir AO Traumas asociācijas loceklis, daudzu starptautisku publikāciju, tajā skaitā trīs grāmatu, autors: A. Lerner, N. Reis, M. Soundry “Severe injuries to the limbs; Staged Treatment”, Springer, 2007; A. Lerner, M. Soundry “Armed conflicts injuries to the extremities: A treatment manual, Springer, 2012; “Orthopedic Injuries in Natural Disasters and Mass Casualty Events”. N. Wolfson, A. Lerner, L. Roshal (Eds.), Springer, 2016.

Kopš 2013. gada prof. A. Lernera vadītajā Ortopēdijas departamentā ārstēti vairāki simti smagi cietušo, kuri no Sīrijas pierobežas zonas nonākuši Zivas Medicīnas centrā. Sīrijā ir sagrauta veselības aprūpes sistēma un cietušie ar smagām šāvienu un sprādzienu izraisītām traumām tiek atvesti uz robežu, Izraēlas armijas mediķi sniedz viņiem neatliekamo medicīnisko palīdzību un nogādā Zivas Medicīnas centrā, kur prof. A. Lerners glābj ievainoto dzīvību un ekstremitātes. Cietušajiem tiek nodrošināta neatliekamā ārstēšana, pamatojoties uz bojājumu kontroles ortopēdijas principiem, pēc kuras cietušie ātri (vidējais hospitalizācijas laiks ir 10 dienas) tiek nosūtīti atpakaļ uz Sīriju.

Saite uz Facebook event- Izraēlas prof. A. Lernera vieslekcijas medicīnā

safed-rivka-ziv-medical-center-dr-alexander-lerner-w-books-e1432593640552

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*