Žurnālu datubāzes

Bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā plašu elektronisko žurnālu klāstu. Medicīnas žurnālu elektroniskās versijas pieejamas tādās bibliotēkas abonētajās datubāzēs kā BMJ, Cambridges Journals, EBSCO, Jama&Archives, OVID,  ProQuest,   Sage Publications un ScienceDirect.

BMJ (British Medical Journal) piedāvā divas žurnālu pilnteksta datubāzes – paša British Medical Journal tiešsaistes versiju (British Medical Journal Online), kas tiek atjaunota un papildināta katru dienu, un BMJ tiešsaistes žurnālu kolekciju (BMJ Journals Online Collection), kas sastāv no vairāk kā 20 vadošajiem medicīnas žurnāliem (Gut, Heart, Practical Neurology, Injury Prevention u.c.), to arhīviem. Žurnālos apskatīti klīniskie jautājumi, sabiedrības veselība un uz pierādījumiem balstītā medicīna.

 Cambridge Journals – universālā pilntekstu datu bāze dod iespēju meklēt un atrast informāciju vairāk nekā 200 zinātniskajos žurnālos par dažādām tēmām: bioloģija, medicīna, kultūra, vēsture, ekoloģija, sociālās zinātnes, ekonomika, bizness, psiholoģija, filozofija u.c.

EBSCO tā ir tiešsaistes uzziņu sistēma, kas nodrošina pieeju dažādu izdevēju pilnteksta un bibliogrāfiskajām datubāzēm, sākot no vispārīgām uzziņu datubāzēm līdz atsevišķu nozaru datubāzēm. Medicīnas informācijas meklēšanai vispiemērotākās datubāzes ir: Academic Search Complete, Health Source – Consumer Edition, Health Source: Nursing/ Academic Edition, MasterFILE Premie un Medline with Full Text.

 
 SAGE Publications – neatkarīga starptautiska grāmatu un elektronisko mēdiju izdevniecība piedāvā pilnu tekstu žurnālu kolekciju par dažādām tēmām: ekonomika un biznesa vadība, inženierzinātnes, datori, komunikācijas un mēdiji, materiālzinātnes, matemātika un statistika, vides zinātnes, lauksaimniecība, medicīna, māksla, sociālās zinātnes u.c. Pieejami 447 zinātnisko žurnālu pilnie teksti.
LMB
OVID ir pilnteksta žurnālu arhīvs (67 nosaukumi) anestezioloģijā, zobārstniecībā, iekšķīgajās slimībās, medicīniskajā ģenētikā, neiroloģijā, dzemdniecībā un ginekoloģijā, laboratorajā medicīnā, pediatrijā, klīniskajā farmakoloģijā, psihiatrijā, radioloģijā, anatomijā un fizioloģijā, ķirurģijā un māszinībās. Žurnālu pilnie teksti būs pieejami līdz 2008.gadam.Text Only Interface 
 
 
ProQuest ir biznesa, ekonomikas, sociālo zinātņu, dabas, medicīnas u.c. nozaru informācijas datubāze. Tajā pieejami zinātnisko medicīnas žurnālu raksti ar fotogrāfijām, attēliem, shēmām un diagrammām, kā arī disertācijas un apmācību materiāli. Datubāze ProQuest sastāv no 10 atsevišķām datubāzēm. Informācijas meklēšana iespējama gan visās datubāzēs kopā, gan katrā atsevišķi, gan datubāzes savstarpēji kombinējot. 
 
Pieejami Wiley-Blackwell izdevniecības žurnāli ar pilniem tekstiem par dažādām tēmām: bizness un ekonomika, finanses, datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas, medicīna, sociālās zinātnes, psiholoģija, tiesības un kriminoloģija, dabas zinātnes u.c. Žurnālu saraksts pieejams saitē: http://olabout.wiley.com/WileyCDA/Section/id-404513.html (Journal Titles, Changes, and Collections)
 
ScienceDirect ir piekļuve apmēram 2000 dažādu zinātņu nozaru žurnālu rakstu pilniem tekstiem, kas izdoti sākot no 2002.gada līdz 2012.gadam (ieskaitot). Iekļauti izdevniecības Elsevier žurnāli medicīnā, zobārstniecībā, bioķīmijā, psiholoģijā, sociālajās zinātnēs, finansu un ekonomikas zinātnēs u.c.

  1. Šobrīd nav neviena komentāra.
(netiks izpausts)
*
Parakstīties komentāru RSS
  1. Nav atsauces uz rakstiem.