EBM

Uz pierādījumiem balstīto medicīnu veido ārsta pieredze un zināšanas, pacienta pieredze un klīniskie pētījumi, uz kuriem balstās medicīnisko lēmumu pieņemšana. Klīnisko pētījumu apkopojumus piedāvā uz pierādījumiem balstītās datubāzes.

logoCochrane Library datubāzē ir apkopoti neatkarīgi, augstas kvalitātes klīnisko pētījumu rezultāti, kas ir atspoguļoti sistemātisko apskatu formā. Pētījumu rezultātu salīdzinājums ir parādīts pārskatāmu tabulu un diagrammu veidā. Šie Cochrane library veidotie sistemātiskie apskati sniedz ieskatu jaunākajos pierādījumos par ārstēšanas efektivitāti un ir veidoti vadoties pēc augstākajiem metodoloģiskās kvalitātes standartiem, tāpēc Cochrane library veidotie sistemātiskie apskati ir novērtēti medicīnā kā zelta standarts.

 

 

ClinicalKey

ClinicalKey datubāze ir kompānijas Elsevier produkts, kas satur vairāk nekā 500 pilntekstu žurnālus, apmēram 900 Elsevier izdevniecības grāmatas dažādās medicīnas nozarēs, praktiskās vadlīnijas, informāciju pacientiem, informāciju par medikamentiem, vairākus miljonus attēlu un procedūru video. Datubāze satur arī uz pierādījumiem balstītās medicīnas resursu First Consult, kur var skatīt kopsavilkumus ar pierādījumiem par slimībām, sindromiem un klīniskiem stāvokļiem, kas veidoti apkopojot vairākus atsevišķos pētījumus.

 

PubMedPubMed Clinical Queries sadaļa nodrošina specializētu meklēšanu praktizējošiem ārstiem uz pierādījumiem balstītajos resursos. PubMed ir bezmaksas resurss, kas satur saites uz žurnālu rakstu pilniem tekstiem, kā arī norādes par datubāzēm, bibliotēkām.


  1. Šobrīd nav neviena komentāra.
(netiks izpausts)
*
Parakstīties komentāru RSS
  1. Nav atsauces uz rakstiem.