Arhīvs October 12, 2017

Žurnāla MEDICINA seminārs 27. oktobrī

medicine

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Doktorantūras nodaļa aicina topošos un esošos pētniekus uz žurnāla MEDICINA semināru. MEDICINA iznāk kopš 1920. gada un ir recenzēts žurnāls, kas indeksēts un tā kopsavilkumi ievietoti Thomson Reuters Science Citation Index Expanded (SciSearch®), Journal CitationReports/Science Edition, MEDLINE, Index Copernicus datubāzēs. No 2012. gada MEDICINA ir vienīgais indeksētais biomedicīnas zinātnes žurnāls, kas aptver informāciju par pētījumiem trijās Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Žurnālu izdod Lietuvas Universitāte un tas ir pieejams brīvpieejā.

2016 Impact factor – 0.802

5 Year Impact factor – 0.817 2016

Acceptance rate – 22.6%

Semināra laikā tā organizatori Ljuba Bacharova, Justyna Kasprzycka un Edgaras Stankevičius iepazīstinās klausītājus gan ar iespējām publicēties žurnālā, gan pētniecības un publikāciju ētiku. Seminārs notiks 27. oktobrī pl.9.00 Dzirciema ielā 16, 2. auditorijā. Semināra programma pieejama RSU tīmekļa vietnē.

Nav komentāru

Glutēns un ar to saistītās veselības problēmas

Materiālu sagatavoja ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.

Mūsdienās arvien vairāk iedzīvotāju cieš no glūtēna nepanesamības un ir spiesti atteikties no virknes pārtikas produku. Glutēns, jeb lipeklis, ir kviešu, rudzu, miežu, auzu vai to krustoto šķirņu olbaltumviela un tās atvasinājumi, kas nešķīst ūdenī. Šo lipekli saturošu produktu lietošana izsauc vēdera uzpūšanos, depresiju un galvassāpes. Piedāvājam nelielu materiālu par glutēnu un tā izraisītajām slimībām, ko ir sagatavojusi ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.

Nav komentāru