Mīts par antibiotiku lietošanu

Antibiotikas

Uzskats, ka infekcijas netiks pietiekami efektīvi iznīcinātas, ja pilnībā netiks iziets viss antibiotiku kurss ir mīts. Zinātnieki no Anglijas izpētījuši, ka antibiotikas patiesībā ir bijušas efektīvas  tikai pusi no tā laika, kādu parasti izraksta ārsti. Pētnieki piedāvā tabulu  ar slimībām par antibiotiku kursa patieso nepieciešamību. Vairāk par nevajadzīgu medikamentu lietošanu, D vitamīna lomu un latviešu ēdienu plusiem un mīnusiem lasiet žurnālā  “Ko ārsti tev nestāsta” 2017, Nr.12. Par to kā atgūt prāta skaidrību un uzvarēt Alcheimera slimību var uzzināt žurnāla šī gada pirmajā numurā. Te uzzināsiet arī veselīgas svētku maltītes receptes un padomus, kā panākt, lai vēders strādā kā pulkstenis. Gaidam Jūs ICLVAS bibliotēkā!Zurn2

Nav komentāru


Izmaiņas ICLVAS Spodrības dienu kalendārā

Spodriba

Sākot ar 2018.gadu Spodrības dienas būs divas reizes gadā – marta pēdējā piektdienā un augusta pēdējā piektdienā!

Nav komentāru


Jauns grāmatu papildinājums

Roja

  • ICLVAS ir saņēmusi jaunu grāmatu papildinājumu, starp kurām ir  Ināras Rojas “Medicīniskā hipnoterapija”.  Grāmatā varēsiet iepazīties ar medicīniskās hipnoterapijas vēsturisko evalūciju, klīniskās medicīnas praksē balstītiem zinātniskiem pētījumiem un ar hipnoterapijas dažādu veidu pielietošanu. Tā paredzēta dažādu specialitāšu veselības aprūpes profesionāļiem, augstskolu studentiem un rezidentiem, psihoterapeitiem, psihologiem un pedagogiem, veselības mācības pasniedzējiem, kā arī ikvienam interesentam, kurš vēlas labāk izprast sevi.

 

Eiropas

Savukārt padziļināt savas zināšanas par Eiropas Psihologu asociāciju federācijas (EPAF) izstrādāto Eiropas Ētikas metakodeksu varēsiet izdevumā “Eiropas psihologu ētika”. Grāmatā ir daudz piemēru no reālās dzīves, kas atvieglo lasīšanu un izpratni.

 

 

Viksna

Ar Latvijas medicīnas vēsturi  mūs turpina iepazīstināt Arnis Vīksna savā jaunākajā darbā “Hercoga kurpes sudraba sprādze : šis un tas no medicīnas pagātnes Latvijā”, kurā ir apkopoti interesantākie teksti no autora publikācijām medicīnas žurnālos.

 

 

 

 

Nav komentāru


Laimīgu Jauno 2018. gadu!

suns2

 

Kluss kā sapnis,

Mīļš kā glāsts…

Skaists kā bērnu dienu stāsts,

Svētku prieks pār Zemi nāk…

Gaišus un laimīgus svētkus!!!

 

Nav komentāru


Datubāzes Clinical Key jaunumi

Nav komentāru


Gada balva medicīnā

Balso

Kā katru gadu Latvijas Ārstu biedrība aicina ikvienu piedalīties balsojumā par labākajiem mediķiem. Ar Gada balvu medicīnā 2017 tiks godināti Latvijas mediķi 12 dažādās nominācijās: Gada ārsts, Gada zobārsts, Gada ārsta palīgs, Gada māsa, Gada vecmāte, Gada farmaceits un Gada funkcionālais speciālists, Gada cilvēks medicīnā, Gada notikums medicīnā, Gada slimnīca, Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā. Nominācijā Gada docētājs par saviem pedagogiem balso RSU un LU medicīnas studenti. Balsot var līdz 2018. gada 14. janvārim Latvijas Ārstu biedrības tīmekļa vietnē.

Nav komentāru


Valsts obligātā veselības apdrošināšana

Apdrosin

Saskaņā ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu 2019. gadās sāks darboties Valsts obligātā veselības apdrošināšana.  Sākot ar  2019. gadu valsts apmaksātā veselība s aprūpe būs sasaistīta ar nodokļu nomaksu. Medicīniskās palīdzības minimumu varēs saņemt visi iedzīvotāji neatkarīgi no iemaksu veikšanas, bet pilnu pakalpojumu grozu tikai apdrošinātas personas.  Veselības apdrošināšanas iemaksu apmērs personām, kuras nav sociāli apdrošinātas katru gadu  pieaugs :

  1. gadā – 1% no divpadsmitkāršas valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas;
  2. gadā – 3% no divpadsmitkāršas valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas;

 2020. gadā – 5% apmērā no divpadsmitkāršas minimālās mēneša darba algas.

Vairāk par jauno veselības  apdrošināšanas kārtību lasiet „Latvijas Vēstneša” portālā „Par likumu un valsti”. (Foto: KirillM).

Nav komentāru


Jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenie locekļi mediķi

LZA_logo3

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē par LZA īstenajiem locekļiem ievēlēti  arī mediķi  Mārcis Leja, Sandra Lejniece, Valdis Pīrāgs, bet par LZA korespondētājlocekli RSU nākamais rektors Aigars Pētersons. Apsveicam!

Nav komentāru


1.decembris – Pasaules AIDS diena

red-ribbon

Šogad pasaules mēroga AIDS dienas tēma ir “Tiesības uz veselību”.  Pasaules Veselības organizācija aizstāv piekļuvi drošiem, efektīviem, kvalitatīviem un pieejamiem AIDS pakalpojumiem, medikamentiem un diagnostikai ikvienam iedzīvotājam, kuru skārusi šī slimība. Cilvēkiem ir jāsaņem nepieciešamie AIDS veselības pakalpojumi, neradot finansiālas grūtības. Vairāk par to lasiet Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē.

Nav komentāru


RSU bibliotēkas lietotāju aptauja

Rīgas Stradiņa universitāte

Lai pilnveidotu pakalpojumu kvalitāti un ieviestu jaunus pakalpojumus, no 21. novembra līdz 5. decembrim RSU bibliotēka aicina piedalīties lietotāju aptaujā par RSU bibliotēkas pakalpojumu kvalitātes novērtējumu.

Nav komentāru