Aizvadīta 3. teorētiskā sede “Operatīvās terapijas metodes mūsdienu ginekoloģijā”

IMG_2341

Attelā: sēdes viesi dr. Dace Melka un dr. Jurģis Vītols, kā arī izturīgākie sēdes biedri un apmeklētāji

Man joprojām ir patiess prieks vadīt pulciņu, kuru apmeklē vairāk kā pussimts interesentu ginekoloģijas un dzemdniecības specialitātē. 🙂

Katra sēde kā “mazie” svētki, kuri sniedz motivāciju un iedvesmu darboties vēl čaklāk!

Šodien klātesot sēdes viesiem dr. Dacei Melkai un dr. Jurģim Vītolam, kuri neliedza savu profesionālo padomu un dalījās lielajā pieredzē, aktīvi diskutējot un atbildot uz studentu sarūpētajiem jautājumiem, sekmēja ļoti produktīvas un aizraujošas sēdes norisi, kuras laikā ieguvām daudz plašāku ieskatu operatīvajā ginekoloģijā – apskatot miomektomijai pielietojamās metodes (histerorezektoskopiju, abdominālu, laparoskopisku, laparoskopiski asistētu transvaginālu pieeju), kā arī preoperatīvo ārstēšanu, iepazināmies ar histerektomijas indikācijām, veidiem un dažādajām pieejas metodēm, apskatījām olvadu nosiešanas un izņemšanas dažādās tehnikas, kā arī guvām priekšstatu par dzemdes kakla konizācijas veidiem, kopumā vēršot uzmanību uz biežāk veicamajām manipulācijām praktizējoša operējošā ginekologa ikdienā.
Lielu lielais paldies meitenēm – Jana Skrule, Anita Ungure, Agnese Osīte un Gita Reitere par ieguldīto darbu prezentāciju sagatavošanā!

Sēdes noslēgumā izmantojām dr. Melkas piedāvāto iespēju – ielūkoties uzskatāmos operāciju video un foto materiālos no dakteres personīgā arhīva, kā arī interesentiem bija iespēja praktiski padarboties IUS ievietošanā.

Nākamā pulciņa sēde paredzēta 12. decembrī, nemainīgi Rīgas Dzemdību nama Melka auditorijā un būs apvienota ar LU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņu, tajā diskutēsim par aktuālajām infekcijām grūtniecības laikā! (Sīkāka informācija tiks publicēta pulciņa facebook lapā)

Lai Jums supermotivācija darboties tālāk!

Krista Krūmiņa

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*